Babie leto pod mojou kožou

Autor: Andy Sekanová | 16.9.2007 o 13:30 | Karma článku: 5,56 | Prečítané:  1690x

Dostalo sa mi pod kožu. Trvalo to roky, neskoré leto so skorou jeseňou som nikdy neobľubovala. Ako dieťa som k tomuto obdobiu mala veľmi vlažný vzťah. A nie preto, že začínala škola. Aj napriek tomu, že som jesenné dieťa, ani radosť z narodenín neprekonala to, že večery už nie sú teplé, že mrholí a moje vlasy sú kučeravejšie ako zvyčajne, že slnko, ak je ho vôbec za mrakmi vidieť, je zubaté a podvečery sú sivé a pochmúrne. Ale časom sa mi babie leto dostalo pod kožu.

 JS

Aj napriek tomu, že v skoré jesenné dni mám narodeniny a viac si uvedomujem, že som opäť o rok staršia. Aj napriek tomu, že bezstarostné prázdninové dni našich detí skončili a prvé školské dni prinášajú povinnosti aj pre nás. Aj napriek tomu, že slnko je zubaté a večery sú sivé a pochmúrne. Že inak slnečný byt je chladný a ja doma chodím v starom nemodernom svetri a hrubých ponožkách. Spolu so mnou sa miestnosťami presúva vôňa mätového čaju s medom a chýbajúce teplo sa snažím ako-tak nahradiť plameňom voňavučkých sviečok.

Zapáčila sa mi neurčitá farba listov, atmosféra v uliciach mesta, ktoré nie je preplnené turistami, ktorí sa presúvajú po meste tempom dostihových koní. Mesto je pokojnejšie, len mútna voda sa Dunajom valí akosi rýchlejšie. A ja vyzerám prvých predavačov pečených gaštanov, lebo bez nich si babie leto už ani neviem predstaviť. Stretávam sa s priateľmi, s deťmi sa bavíme lietajúcim babím letom. Ignorujem obchody, ktoré sa nás snažia presvedčiť, že o chvíľu sú tu Vianoce a užívam si jeseň, takú, akú som ju nikdy nemala rada. Veď som jesenné dieťa, tak sa mi musela dostať pod kožu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?