Vianočná dedinka

Autor: Andy Sekanová | 1.12.2007 o 17:40 | Karma článku: 7,14 | Prečítané:  2392x

Každý deň budú vraj Vianoce...

So začiatkom decembra prichádza vianočná nálada. Tá pravá, nie umelo vytvorená na začiatku októbra. Taká, ako si ju pamätám z detstva. Len slovo "advent" nebolo veľmi populárne, namiesto adventných nedieľ sa slávili bronzová, strieborná a zlatá a aj to konzumným štýlom výnimočne otvorených obchodov. Adventné kalendáre s malými okienkami sme závideli šťastnejším kamarátom so známosťami na západnej strane železnej opony. Dnes sú ich plné obchody a už dávno som zistila, že ten malinký kúsok čokoládky nestál za moju detskú túžbu.

Naším adventným kalendárom je papierová vianočná dedinka. Takáto:

Dedinka1.JPG

Domčeky som poskladala už dávno, syn, teraz 11-ročný fešák mal niečo málo viac ako tri roky. No i teraz sa teší, keď pod domčekom nájde každé ráno nejakú malú sladkosť. Tak, ako pred rokmi. A dcérka, tá ešte verí, že čokoládku, cukrík alebo žuvačku tam každú noc prinesie Mikuláš. Tak, ako balíček v noci z 5. na 6. decembra. Ja som toho Mikuláša aj videla. Ale musela som si privstať, aby sa mi neskryl pred deťmi:-) 

Dedinka2.JPG

V našej dedinke sú Vianoce každý deň. Od 1. do 24. decembra. Každý rok... Až keď postavíme dedinku, môžeme písať Ježiškovi, ozdobiť okno svetielkami a spolu sa tešiť na Vianoce.

Dedinka3.JPG

Dedinka4.JPG

Dedinka5.JPG

Príjemné čakanie!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Chvála malebnej krajiny (píše Michal Havran)

Politický monumentalizmus útočí na najjemnejšiu pamäť našej krajiny.

Ako prvé ženské aktivistky u nás lámali tabu

Čo dali našim ženám Šoltésová a Vansová.


Už ste čítali?