Dobročinný spam

Autor: Andy Sekanová | 19.10.2008 o 22:30 | Karma článku: 6,70 | Prečítané:  1886x

Dobročinný spam - tak som si sama pre seba nazvala zásielky, ktoré sa pravidelne niekoľko týždňov pred Vianocami a Veľkou nocou objavujú v našej schránke. 

Priznávam - veľmi rada dostávam klasickú poštu - obálku s krátkym listom od detí z prázdnin, s blahoželaním k sviatku či oznámenie o tom, že niekomu z mojich drahých sa podaril dôležitý životný krok. Menej už potešia obálky s poštovými poukážkami a faktúrami, nuž ale čo, veď aj to patrí k životu.

Obálky s rôznymi reklamnými ponukami viac či menej úspešne ignorujem, no keď som po prvýkrát dostala obálku s vianočnými pohľadnicami a menovkami na darčeky s priloženou faktúrou a šekom, moje pocity boli dosť zmiešané. Peniažky za tovar mali ísť na dobrú vec - konkrétne na pomoc postihnutým umelcom - maliarom. Aj keď vianočné pozdravy nezvyknem posielať, so všetkými svojimi blízkymi sa v čase Vianoc stretávam osobne, vianočné pozdravy som si ponechala, za zásielku som riadne zaplatila a tešila som sa, že niekomu moje peniažky pomôžu. Myslela som, že keď už mám pozdravy doma, možno ich aj poposielam. Mimochodom, pohľadnice mám doteraz niekde založené, už ani neviem, kde.

Pred Veľkou nocou sa ponuka pohľadníc zopakovala. Veľkonočné sviatky príliš neobľubujem, zväčša ich využívame na sezónne práce na chalupe. Veľkonočné zvyky sa v našej rodine dodržiavajú len kvôli deťom, nuž ani pozdravy rodine a priateľom neposielame. Vedela som, že pohľadnice dopadnú rovnako ako tie vianočné, ale keď si niekto dal tú námahu, že zásielku zabalil a poslal na moju adresu, opäť som priloženú poukážku zaplatila. S tým rozdielom, že som na rubovú stranu - do odkazu adresátovi - napísala, že si ďalšie zásielky neželám a že ak budem chcieť prispieť tejto organizácii, urobím tak bez toho, aby mi za to čokoľvek posielali.

Od veľkonočných sviatkov uplynulo niekoľko mesiacov, ja som dávno na neželané zásielky pohľadníc zabudla, keď sa nedávno v mojej schránke opäť objavila hrubá obálka. K vianočným pozdravom a menovkám pribudol i kalendár. Suma na faktúre bola o poznanie vyššia ako pred rokom a ja začínam mať pocit, že dostávam dobročinný spam.

Prepáčte, ale tentokrát zásielku vraciam adresátovi. Nejak si začínam myslieť, že niekto rozhoduje za mňa o tom, komu dám na dobročinnosť peniaze a mne sa to prestáva páčiť. Aj tento dobročinný spam. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Historička architektúry: Čo sa deje v Tatrách, to by si v Alpách nedovolili

Henrieta Moravčíková o vývoji v národnom parku.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Gröhling nemá dobré riešenie

Na volanie po čistote môže nakoniec doplatiť SaS.

CYNICKÁ OBLUDA

S Igorom nevybabreš

Vláda bude dostávať údaje od operátorov, aby pod hrozbou pokuty kontrolovala ľudí vracajúcich sa zo zahraničia.


Už ste čítali?