Prasiatka v Aréne

Autor: Andy Sekanová | 23.4.2006 o 18:05 | Karma článku: 3,95 | Prečítané:  2033x

Tri prasiatka je rozprávka, ktorú pozná každé malé dieťa. Ale divadelné predstavenie, ktoré pre deti pripravilo divadlo Aréna, aj tak stálo za návštevu.

Predná strana bulletinuPredná strana bulletinu

Divadlo je osobitým prostriedkom vyjadrovania, pre deti o to zaujímavejším, že sa môžu zapojiť do deja. Inak tomu nebolo ani v tomto predstavení. Starenka bylinkárka učí deti robiť kúzla, pýta sa ich, kam ušiel vlk, či poprosí malých divákov, aby jej podali pričarovanú topánku... Keď začne deťom rozprávať príbeh o troch prasiatkach, ani si neuvedomia, že príbeh plynie ďalej bez ich pričinenia. Tíško sledujú, čo sa deje na scéne, zasmejú sa i odpovedia prasiatkam na ich otázky.

Napriek známemu príbehu sa deti dozvedia nové, poučné veci (napríklad, že keď má mesiac v názve písmeno R, neslobodno sedieť na zemi, lebo je zima. Dvojnásobne studený je február, lebo ten má R až dvakrát...). Vlkovi sa zunovala jeho rola zlého vlka, nuž si hľadá pre seba niečo iné. Ale do rozprávky o prasiatkach (áno, milý vlk, o prasiatkach, nie o kozliatkach!) treba zlého vlka. Pomôžu čary?

Do rozprávky zablúdi i Smelý zajko, milá pozvánka pre deti na ďalšie predstavenie divadla pre deti. Určite sa prídeme pozrieť, veď všetky deti mu na otázku, či prídu, odpovedali zborovým ÁÁÁNOOO!

Cez prestávku medzi dejstvami majú deti možnosť vybehnúť na priestranstvo pred divadlom a veru rýchlo utekali na svoje miesta, keď vyhlásili začiatok druhého dejstva. No a za všetko hovorí moja skúsenosť- aj neposedné päťročné deti vydržia sledovať rozprávku až do konca. Takže nabudúce neváhajte a vezmite svoje deti do divadla. Bude sa im páčiť.

Divadlo Aréna nájdete v Bratislave na Viedenskej ceste. Ďalšie informácie nájdete tu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Janka Debrecéniová

„Spoločná zodpovednosť“ je ukážkou nezodpovednosti

Uznesenie vlády fakticky porušuje viacero základných práv a slobôd.


Už ste čítali?