Bratislavská nostalgia: Park kultúry a oddychu

Autor: Andy Sekanová | 8.5.2006 o 18:08 | Karma článku: 11,58 | Prečítané:  4462x

Keď umierajú ľudia päťdesiatnici, je to tragédia pre jeho najbližších, odchod v najlepších rokoch… Keď zomierajú budovy päťdesiatničky, je to tiež tragédia. Budova päťdesiatnička je ešte mláďa, čo nestačilo dozrieť do svojej najväčšej slávy.

Myslím, že niet Bratislavčana, ktorý by aspoň jeden-jediný raz nenavštívil Park kultúry a oddychu. Koľkí ste tam ako stredoškoláci absolvovali tanečnú? Či svoj prvý ples? Koncert obľúbenej skupiny? Countrybál? Možno patríte k pamätníkom Čajov o piatej... Možno aj vám sa zdala výstava Flóra najkrajšia práve tam. A prvý autosalón v pekáči po revolúcii tiež patrí k spomienkam mnohých z nás. O výstave Incheba, keď o výstavisku na petržalskej strane Dunaja nebolo ani chýru ani slychu, asi písať nemusím...

PKO má tú smolu, že sa nachádza v lukratívnej oblasti na dunajskom nábreží. Tam, kde má byť nová luxusná štvrť s írečitým názvom River Park. Kde sa budete môcť ísť poprechádzať a sadnúť si na hriešne drahú  kávu. Do nóbl podnikov… Vraj budovu PKO zachovajú. Ak nie celú, tak aspoň jej estrádnu sálu. Ale popri tom sa v tlači objavili správy o tom, že mesto hľadá umiestnenie pre nádherné mozaikové okná a vzácny mramor. A priestory pre kultúrne aktivity, ktoré doteraz prebiehali v PKO. Tak ako je to?

Zdá sa, že osud budovy PKO je spečatený. A nám, starým Bratislavčanom, ostanú len spomienky. Neviem, či si dokážem obľúbiť novú tvár nábrežia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Električky pre desaťtisíce ľudí blokuje Kočnerov kontakt

Podnikateľ Božek bráni prístupu k elektrickej stanici pre trať do Karlovej Vsi.


Už ste čítali?