Bratislavská nostalgia: Park kultúry a oddychu

Autor: Andy Sekanová | 8.5.2006 o 18:08 | Karma článku: 11,58 | Prečítané:  4484x

Keď umierajú ľudia päťdesiatnici, je to tragédia pre jeho najbližších, odchod v najlepších rokoch… Keď zomierajú budovy päťdesiatničky, je to tiež tragédia. Budova päťdesiatnička je ešte mláďa, čo nestačilo dozrieť do svojej najväčšej slávy.

Myslím, že niet Bratislavčana, ktorý by aspoň jeden-jediný raz nenavštívil Park kultúry a oddychu. Koľkí ste tam ako stredoškoláci absolvovali tanečnú? Či svoj prvý ples? Koncert obľúbenej skupiny? Countrybál? Možno patríte k pamätníkom Čajov o piatej... Možno aj vám sa zdala výstava Flóra najkrajšia práve tam. A prvý autosalón v pekáči po revolúcii tiež patrí k spomienkam mnohých z nás. O výstave Incheba, keď o výstavisku na petržalskej strane Dunaja nebolo ani chýru ani slychu, asi písať nemusím...

PKO má tú smolu, že sa nachádza v lukratívnej oblasti na dunajskom nábreží. Tam, kde má byť nová luxusná štvrť s írečitým názvom River Park. Kde sa budete môcť ísť poprechádzať a sadnúť si na hriešne drahú  kávu. Do nóbl podnikov… Vraj budovu PKO zachovajú. Ak nie celú, tak aspoň jej estrádnu sálu. Ale popri tom sa v tlači objavili správy o tom, že mesto hľadá umiestnenie pre nádherné mozaikové okná a vzácny mramor. A priestory pre kultúrne aktivity, ktoré doteraz prebiehali v PKO. Tak ako je to?

Zdá sa, že osud budovy PKO je spečatený. A nám, starým Bratislavčanom, ostanú len spomienky. Neviem, či si dokážem obľúbiť novú tvár nábrežia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Lipšic: Zatýkanie ľudí nie je divadlo, nemožno čakať, že polícia zasiahne každý týždeň

Spochybňovanie spolupracujúcich obvinených považuje za cielené.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Koalícia nám povie, či chce spravodlivosť, alebo pomstu

Lipšic ako prokurátor stále nie je dobrý nápad.


Už ste čítali?