Počkám si na "No počkaj!"

Autor: Andy Sekanová | 25.3.2007 o 9:55 | Karma článku: 9,31 | Prečítané:  9192x

Mám rada tie chvíle, keď s niekým, kto je mojím (takmer) rovesníkom, spomíname. V takých chvílach mám pocit, že som od mala vyrastala s mojou najlepšou priateľkou, hoci som ju spoznala až na strednej škole. Alebo s manželom, s ktorým som sa zoznámila už takmer dospelá. Spomíname na miesta, ktoré mali pre nás, deti, osobitné čaro a dnes už možno ani neexistujú. Alebo sú dnes úplne tuctovými. Na spoločné zážitky, na spoločné obľúbené filmy či seriály, o ktorých mám pocit, že zmizli z povrchu zemského.

 war-board.net

Takým je aj ruský (vtedy sovietsky) dnes už kultový seriál No, počkaj! Komické "naháňačkové" príbehy, kedy malý zajačik napáli zlého vlka a občas im sekunduje neobratný hroch boli také populárne, že bez problémov mohli konkurovať podobnej dvojici zo západného sveta - Tomovi a Jerrymu.  Oproti Tomovi a Jerrymu sú vlk a zajac Viačeslava Kotenočkina a Sergeja Rusakova takmer deti - na budúci rok oslávia okrúhlych 40 rokov. A pre ich skalných fanúšikov Viačeslavov syn Andrej pripravil skvelé prekvapenie - pred dvoma rokmi nakrútil devätnásť nových príbehov obľúbenej dvojky.

Andrej Kotenočkin to mal omnoho jednoduchšie ako jeho otec. Aj do kresleného seriálu zasahovala cenzúra. V. Kotenočkin chcel v seriáli použiť hudbu Vladimira Vysockeho, no "vďaka" cenzúre mohol motív jeho piesne použiť len v scéne, keď sa vlk po lane šplhal k zajacovi, polievajúcemu kvietky. Cenzori asi nemali hudobný sluch, takže si malú lesť autora vôbec nevšimli... Táto scénka je veľmi známa, no moja top trojka z "No počkaja" (ako sme to so sestrou volali) je kombajnová naháňačka poľom, keď zajac urobí z vlka balík s obilím, diel na stavbe, keď vlk ani nemôže na záver epizódy zakričať svoje "No počkaj, zajac!", len kokce "No no no po po počkaj..." Úplne najradšej som mala diel, v ktorom sa vlk a zajac naháňali na štadióne. Tam im sekundoval aj hroch - hral ruskú hru gorodky. Dnes už ani neviem, koľkokrát mu tie kocky vlk rozdupal.  Ktoré ste mali najradšej vy?

Dvojica v čase svojej najväčšej slávy rozpútala rovnakú hystériu ako dnes ktorákoľvek iná známa rozprávka. Vlka a zajaca sme nosili na tričkách, ich obrázky sme si lepili na steny. A kto by v detstve nehral digitálnu hru, takzvanú vajcovku, v ktorej bolo úlohou vlka (hráča) nazbierať čo najviac vajíčok? Ja som kvôli nej zmeškala školskú vedomostnú súťaž malých pionierov:-)

Obrázok v perexe: http://www.aukcie.sk/
Zdroj niektorých informácií: denník Pravda

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Historička architektúry: Čo sa deje v Tatrách, to by si v Alpách nedovolili

Henrieta Moravčíková o vývoji v národnom parku.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Gröhling nemá dobré riešenie

Na volanie po čistote môže nakoniec doplatiť SaS.

CYNICKÁ OBLUDA

S Igorom nevybabreš

Vláda bude dostávať údaje od operátorov, aby pod hrozbou pokuty kontrolovala ľudí vracajúcich sa zo zahraničia.


Už ste čítali?