Doštičky, ktoré znamenajú svet

Autor: Andy Sekanová | 29.4.2007 o 21:30 | Karma článku: 5,49 | Prečítané:  3162x

Nedávno som sa posťažovala na svoje detičky, aké sú neposlušné a neporiadne. Ale nie sú také stále:-)

Oveľa viac chvíľok je takých, kedy nám, obom rodičom, robia obrovskú radosť. Tento týždeň sa to podarilo obom. Marek, nešťastný z toho, že majú v škole rodičko práve na jeho meniny, dostal pochvalu. Písomú. Priamo od pána riaditeľa. Dominika, malá neposedka, nám zas predviedla, čo sa naučila na hodinách baletu.

Dosticky4.JPG
Tancovaná abeceda na počesť 15. výročia existencie
baletného štúdia Terpsichoré

Malé i väčšie nádejné baletky nám, rodičom i náhodným divákom, zvedavým na detské baletné predstavenie Tancovaná abeceda, predviedli, čo sa naučili za uplynulý rok na hodinách baletu. Malé biele i o trošku väčšie ružové baletky baletného štúdia Terpsichoré tancovali rozkošne a občas aj kostrbato. Väčšie modré i hostia z tanečného konzervatória Evy Jaczovej už predviedli skutočné baletné umenie. A že umenie nie je len tanec, toho dôkazom boli i malé recitátorky. Krátke básničky dopĺňali tancovanú abecedu a bavili divákov.

Dosticky.JPG

Dosticky2.JPG
Tancujú "Malé ružové"

Príprava na predstavenie bola vážna, ako v skutočnom divadle. Dievčatká mali niekoľko skúšok i doobednú generálku. Ale tréma ich zatiaľ veru netrápila. Maminka jednej Dominikinej kamarátky, ktorá sa tiež prišla pozrieť, sa jej pred predstavením opýtala, či má trému. "Trému sme mali doobeda, teraz máme vystupko", pohotovo odpovedala Dominika:-) Počas predstavenia behali očami po hľadisku a hľadali maminu, tatina či ďalších príbuzných. A keď ich našli, tváričky im ozdobil širokánsky úsmev a občas sa podarilo niekomu aj zakývať.

Radosť z tanca chytila aj rodičov. Možno aj takých, ktorí by sa na veľký balet nikdy ani nevybrali. Záverečný aplauz si vyžiadal i opätovné otvorenie opony. Malé tanečnice si vyskúšali, aké je to tancovať pred vypredaným hľadiskom. Deti podľahli čaru dosiek, ktoré znamenajú svet.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Ruský policajt, ​​ochranca mocných, nepriateľ človeka

Sedemásťročného Igora v deň narodenín policajti brutálne znásilnili fľašou.


Už ste čítali?